Syndróm poruchy pozornosti s hyperaktivitou

Titulná stránka Aminokyselinová liečba Syndróm poruchy pozornosti s hyperaktivitou


ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) ‒ Syndróm poruchy pozornosti s hyperaktivitou, hyperkinetická porucha

Vykonávame on-line konzultácie, dodávame naše lieky priamo k vám domov.

Aminokyselinové prípravky účinne pomáhajú:

 • možno pozorovať zníženie hyperaktivity
 • normalizáciu správania
 • zvýšenú koncentráciu vnímania
 • zvyšuje sa možnosť sociálnej a psychologickej adaptácie doma, ako aj v škole
 • začínajú si uvedomovať možnosti nebezpečenstva.
   

Môžete sa prihlásiť na bezplatnú online konzultáciu s neurológom, klinickým genetikom, pediatrom - stačí prejsť na odkaz. Počas konzultácie sa dozviete, či Vám alebo Vášmu dieťaťu môžu aminokyseliny pomôcť, potom bude pre Vás vypracovaná individuálna schéma podávania aminokyselinových komplexov, ktoré môžete neskôr dostať poštou. 

ADHD je porucha vývoja nervového systému, ktorá sa prejavuje rôzne vyjadrenou poruchou pozornosti (nepozornosťou), hyperaktivitou a impulzivitou, ktoré sú však neadekvátne veku. Kým u malého dieťaťa je normálne, že pozornosť dlhšie neudrží, u väčšieho dieťaťa, ktoré chodí do školy, sa predpokladá, že bude pozorne sledovať vyučovanie.

ADHD syndróm je často sprevádzaný ďalšími ochoreniami, ako je epilepsia alebo spomalenie mentálneho vývoja a reči. V ľahších prípadoch tak nie je ľahké rozlíšiť deti s ADHD od tých, ktoré sú iba veľmi aktívne, majú záujem o všetko okolo seba, avšak netrpia poruchou vývoja nervového systému. 

Dieťa s ADHD nezmyselne tára, je hlučné, pri rozhovore nepočúva, nesleduje inštrukcie, je roztržité, stráca veci, je zábudlivé, neustále vyrušuje a prerušuje ostatných. Je nepokojné, neustále sa vrtí na stoličke, nedokáže čakať, kým naňho pri hre príde rad, vykrikuje. 

ADHD môže byť zistené u dieťaťa, ktoré navštevuje materskú škôlku. Deti sú divoké, majú záchvaty zlosti, sú nezvládnuteľné. ADHD sa často zistí až po nástupe do školy, keď z dôvodu hyperaktivity deti zaostávajú v porovnaní so svojimi vrstovníkmi. A niektoré deti až do takej miery, že musia navštevovať špeciálne školy. Podľa našich skúseností aminokyselinové preparáty prinášajú zreteľné zmeny už v prvom mesiaci podávania. U dieťaťa sa zmierňuje hyperaktivita, viac sa sústredí, dlhšie udrží pozornosť pri hre či pri vyučovaní. V škôlke sa hrá s ostatnými, pozorne si prezerá obrázkové knižky, maľuje si, nevykrikuje a neprerušuje. Je lepšie zvládnuteľné, nemá záchvaty zlosti. Naše skúsenosti ukazujú, že ak sa aminokyselinové komplexy podávajú deťom od materskej škôlky, sú schopné úspešne navštevovať normálnu školu a mať dobré výsledky. Podávanie aminokyselín u detí školského veku pomáha deťom zvládať výučbu porovnateľne s deťmi bez syndrómu ADHD, a tak predísť ich vylúčeniu zo štandardnej školy a umiestneniu do špeciálnej školy.

Výhodou podávania aminokyselín u detí s ADHD je, že nielenže zvyšujú pozornosť a zmierňujú hyperaktivitu, ale zároveň zlepšujú mentálny vývoj a vývoj reč. Aj odborníci, ktorí s dieťaťom pracujú, ako psychológovia a logopédi, s nadšením zisťujú, že je možné s dieťaťom konečne nadviazať potrebný kontakt a spoluprácu. 

O ADHD
ADHD je neurovývojová porucha, ktorá sa môže vyskytovať a prejavovať v ktoromkoľvek roku života dieťaťa. Táto porucha zhruba v polovici prípadov vymizne okolo dvanásteho roku veku, ale až v polovici prípadov pretrváva do dospelosti. Pre tento syndróm existovalo a existuje mnoho výrazov – porucha pozornosti, hyperkinetický syndróm, ľahká mozgová dysfunkcia, infantilný psychosyndróm, hyperkinetická porucha alebo syndróm poruchy pozornosti.

Výskyt ADHD sa odhaduje u zhruba 5 až 20 % detí (viac, ak zahrnieme aj poruchy pozornosti s minimálne vyjadrenou poruchou impulzivity a hyperaktivitou), je častejší u chlapcov než u dievčat. Práve dievčatá trpia častejšie prevažujúcou poruchou pozornosti a nemusí byť identifikovaná ako ADHD.

Prečo sú výskyt a prejavy u dievčat a chlapcov odlišné, nie je presne známe, uvažuje sa o genetických a hormonálnych vplyvoch. Medzi uvažované príčiny ADHD patrí genetický vplyv (u najbližších príbuzných je výskyt až päťkrát častejší), hypoxické poškodenie mozgu pred a počas pôrodu, vplyv môže mať aj, ak matka v tehotenstve fajčí. 

Aminokyseliny vďaka regulačnému vplyvu v mnohých procesoch na bunkovej a tkanivovej úrovni pomáhajú harmonizovať excitačné a inhibičné procesy v neurónoch, ktoré sú pri ADHD narušené. Tak dokážu ovplyvniť – znížiť hyperaktivitu. Zároveň majú mierny stimulačný efekt a týmto mechanizmom zvyšujú pozornosť. Dieťa je tak vďaka aminokyselinám pokojnejšie a zároveň pozornejšie. 

Liečba ADHD si vyžaduje komplexný prístup, spoluprácu rodičov s učiteľmi, psychológmi, neurológmi a psychiatrami. Deťom sa stanoví špeciálny režim, ktorý pomáha zvládať školské vyučovanie, rodičia sa učia byť tolerantní a na dieťa správne reagovať. 

V liečbe ADHD, najmä u detí s ďalšími sprievodnými ochoreniami, ako je epilepsia a depresia, má svoje miesto aj farmakoterapia. V liečbe sa využívajú psychostimulanciá, antidepresíva, antipsychotiká a neuroleptiká. Liečba je často sprevádzaná nežiaducimi účinkami, ktoré liečbu limitujú. Príkladom môže byť často používaný metylfenidát sodný (Ritalin, Concerta), keď liečbu sprevádzajú nežiaduce účinky, ako nespavosť, bolesti brucha a hlavy. 
 

5/ 5
(7 voites)Online konzultace
2
Október
Rezervované
3
Október
Rezervované
5
Október
Rezervované
9
Október
Objednanie(1)
 • 15:30 - 16:00 Objednanie
 • 10
  Október
  Objednanie(1)
 • 16:00 - 16:30 Objednanie
 • 12
  Október
  Objednanie(3)
 • 13:00 - 13:30 Objednanie
 • 13:30 - 14:00 Objednanie
 • 14:00 - 14:30 Objednanie
 • 16
  Október
  Objednanie(2)
 • 15:00 - 15:30 Objednanie
 • 15:30 - 16:00 Objednanie
 • 23
  Október
  Rezervované
  Vyhradiť termín:
  • Taliansko
   Roma

   Best Western Plus Hotel Universo

   Via P. Amedeo 5/b
   21
   Október
   Objednanie(2)
   • 12:45 - 13:30 Objednanie
   • 15:00 - 15:45 Objednanie
  • Polsko
   Kraków

   Hotel Wilga

   ul. Przedwiośnie 16 30-502 Kraków www.hotelwilgakrakow.pl
   2
   December
   Objednanie(3)
   • 09:00 - 09:45 Objednanie
   • 10:30 - 11:15 Objednanie
   • 11:15 - 12:00 Objednanie
  Tel: +420 778 071 578